Passe-partout

Z pozoru trudna do zapamiętania nazwa, kryje za sobą wielki potajał i funkcjonalności. Passe-partout to pojęcie, którego genezy należy doszukiwać się we Francji. Określenie to oznacza po prostu ramkę kartonową z wycięciem, której powierzchnia jest nieco mniejsza od powierzchni ilustracji, obrazka czy zdjęcia. Dzięki zastosowaniu, wydawać by się mogło, tak prostej rzeczy, możemy nadać naszej ramie i obrazkowi czy zdjęciu niesamowity design.

Historia Paspartu

Od początku wprowadzenia, metoda ta nie uległa wielkim modyfikacjom. Jedyne co ulega zmianie to powierzchnia ozdobna , która stanowi granicę pomiędzy ramą a ilustracją. Przygotowaliśmy dla państwa potrzeb śliczne papierowe kartony, które składają się z wielu sklejonych ze sobą warstw papieru. Odporne na blaknięcie będą przez wiele lat przyciągały wzrok. Dobranie odpowiedniej kolorystki Passe-partout, może stanowić swoiste przedłużenie mniejszej ilustracji oraz nadać wrażenie głębi.

Oferta Passe-Partout

W naszej ofercie znajdziecie również Państwo urządzenie do cięcia passe-partout, dzięki czemu będziecie mogli dostosować swój karton do wymiarów ramki. Odpowiednie utrzymanie maszynki z pewnością przyniesie pożytek przez wiele lat!