Wernisaż „To co trwałe. Górale, tradycja i wiara.” znanego fotografa Tomasza Tomaszewskiego z udziałem Nielsen Polska

15-03-2016


Firma Nielsen Polska po raz kolejny miała wielki zaszczyt oprawić fotografie jednego z najlepszych polskich fotografów pana Tomasza Tomaszewskiego.


W czwartek 14 stycznia 2016 roku w Muzeum Etnograficznym w Warszawie odbył się wernisaż artysty, fotografika Tomasza Tomaszewskiego pt. „To co trwałe. Górale, tradycja i wiara.”. Wystawa dotyczyła intrygującego fenomenu, jakim jest „góralszczyzna”. W fotograficznych obrazach Tomasza Tomaszewskiego oraz w słownym ujęciu Grzegorza Kapli zostało opisane życie górali Podhala. Prezentowane na wystawie zdjęcia można było zobaczyć po raz pierwszy w dużym formacie. Zdjęcia powstawały głównie w Bukowinie Tatrzańskiej przez dwa lata. Wystawę poprzedził pokaz przeźroczy z jednoczesnym autorskim opisem słownym fotografii.

Wernisaż wystawy uświetniła i ubarwiła obecność fotografowanych w projekcie górali a wśród nich Bartłomiej Koszarek – Dyrektor Bukowiańskiego Centrum Kultury Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej, który otworzył wystawę swoją grą na dudach podhalańskich i na fujarce.

Firma Nielsen Polska ze szczególną precyzją dobrała swoje ramy, które podkreśliły piękno prezentowanych fotografii. Oprawę wykonano w czarnym, matowym profilu drewnianym.

Na zdjęciu: Jacek Balant – Dyrektor Generalny Nielsen Polska oraz Tomasz Tomaszewski – polski fotograf, twórca fotografii prasowych.

Na zdjęciu: Jacek Balant – Dyrektor Generalny Nielsen Polska oraz Tomasz Tomaszewski – polski fotograf, twórca fotografii prasowych.

Na zdjęciu: Małgorzata Niezabitowska – polska dziennikarka, Martyna Wojciechowska – polska prezenterka telewizyjna, dziennikarka, podróżniczka i pisarka.

Na zdjęciu: Anna Dereszowska – polska aktorka teatralno-musicalowa, a także filmowa oraz wokalistka,
Olivier Janiak – polski dziennikarz, prezenter telewizyjny, konferansjer, model.